سرخط خبرها
خانه / خانه دختران حضرت فاطمه(س)

خانه دختران حضرت فاطمه(س)

نگهداري شبانه‌روزي از فرزندان بي‌سرپرست

در حال حاضر  ۱۶ دختر ۶تا ۱۸ ساله در خيريه به صورت شبانه‌روزي نگهداري مي‌شوند. اغلب اين فرزندان بي‌سرپرست بوده و از سوي سازمان بهزيستي به مسئولين خيريه معرفي شده‌اند. اين مركز تحت نظارت سازمان بهزيستي اداره شده و وضعيت معيشتي‌، آموزشي‌، پرورشي و بهداشتي فرزندان به طور مستمر توسط بازرسان سازمان بررسي و گزارش مي‌شود.

وظيفه نگهداري از اين فرزندان را سه نفر كارشناس روانشناسي به عنوان مربي در كنار يك كمك‌مربي و مددكار و زير نظر مستقيم مديريت موسسه با همكاري و برخورداري از نظرات كارشناسي متخصصين روانشناس بر عهده دارند.مسئولين مؤسسه سه هدف اساسي زير را در رشد و اعتلاي فرزندان مد نظر دارند:

۱) بهبود وضعيت رفاهي و معيشتي

انتخاب فضا و امكانات مناسب براي زندگي، رسيدگي مستمر به وضعيت بهداشت و تغذيه فرزندان و ارائه امكانات تفريحي مناسب، از جمله اقدامات مسئولين خيريه است. در حال حاضر فرزندان از وضعيت معيشتي نسبتا خوب و در حد متوسط جامعه برخوردارند.

۲) ارائه خدمات بهداشتي و درماني

در حال حاضر بك گروه مجرب پزشكي شامل پزشك عمومي، پزشك متخصص اطفال، متخصص علوم آزمايشگاهي، روانپزشك، چشم‌پزشك و دندانپزشك به طور داوطلبانه با خيريه همكاري دارند و وضعيت بهداشت و سلامت فرزندان را به طور مرتب بررسي كرده و اقدامات درماني لازم را به صورت رايگان انجام مي‌دهند.

۳) ارتقاي برنامه هاي آموزشي

  موسسه خيريه كلاسهاي آموزشي فوق برنامه را نيز براي فرزندان تدارك ديده است كه اغلب آنها در محل خيريه و با حضور مربيان و معلمان برگزار مي‌شود. آموزش رايانه، زبان انگليسي، قرآن، ، نقاشي، آموزش مهارتهاي زندگي،  موسيقي از جمله اين برنامه‌هاست. مربيان و اساتيد اين كلاس ها اغلب داوطلبانه و به طور رايگان فرزندان را آموزش مي‌دهند. يك گروه از دانشجويان داوطلب نيز بر طبق يك برنامه زمانبندي شده در خيريه حضور يافته و در فراگيري دروس‌، دانش آموزان را ياري مي‌دهند.

۴) توجه به رشد فرهنگي و اجتماعي

مسئولين خيريه مي‌كوشند علاوه بر رسيدگي به وضعيت رفاهي ، آموزشي و تربيتي فرزندان‌، آنها را در رشد فرهنگي و اجتماعي نيز همراهي كنند. مربيان و مسئولين، فرزندان را به حضور فعال در فعاليتهاي اجتماعي سازنده ترغيب كرده و امكانات لازم را براي آنان فراهم مي‌كنند. فرزندان با همت و كمك افراد خير به اردوهاي يك روزه و يا هر چند يكبار به  سينما مي‌روند. حضور در پارك و رستوران نيز از جمله اين برنامه‌هاست. در اين راستا گروهي از فرزندان برنامه‌هاي موفقي در اجراي موسيقي در برخي از مراكز و مؤسسات داشته‌اند. اين فعاليتها باعث مي‌شود فرزندان از حالت انزوا خارج و از روحيه و اعتماد به نفس نسبتا خوبي برخوردار شوند.

شماره حساب اختصاصی خانه دختران حضرت فاطمه(س) جهت کمک های خیرین محترم :

۲۱۵۱۵۸۷۵/۶۹حساب جام بانک ملت می باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>